Competitions
Stan Brooke - Team
4 Man Team, matches played on 1 table. Each player plays 1 frame (off current handicap) in the order of 4-3-2-1. Matches decided on aggregate score. Semis over 2 legs-aggregate score over 8 frames. Final (4 frames) Date TBC. (Dress code applies final only). Contact details MUST be provided. Up to 6 players may register per team.
CLOSING DATE: Semi Finals- Sunday 9th April.
PRICE: N/A
Preliminary Fixtures Next Round »
# | Team | Result | v | Result | Team | |
---|---|---|---|---|---|---|
A | Bruntcliffe WMC A Michael Sunderland (18) Mark Williams (22) Sean Jennings (21) Simon Clarke (29) Andy Crowther (38) Mick Crowther (49) (Bruntcliffe WMC) |
291 | v | 360 | Belle Isle WMC D Dean Pattison (-5) Graham Bluff (27) George Barton (29) Arron Hilliam (41) Craig Hodges (24) George Smeaton (40) (Belle Isle WMC) | |
B | Harehills Labour Club B Lee Wilson (50) Darren Bell (31) Chris Stewart (21) Chris Taylor (31) Paul Talbot (28) Jordan Donaldson (46) (Harehills Labour Club) |
351 | v | 371 | Rowland Road WMC A Dene Stockton Snr (30) Trevor Precious (38) Dene Stockton Jnr (28) Duncan Halliday (38) Ray Buskin (39) Domini Barker (57) (Rowland Road WMC) | |
C | Pudsey Liberal Club B Nathan Silverwood (8) Rob Stone (27) Paul Sigsworth (38) Sam Oxley (18) Paul Burrill (-11) Charlie Noon (40) (Pudsey Liberal Club) |
99 | v | 0 | Morley WMC and Institute B Andy Taffinder (1) Paul Sparkes (18) Daniel Grimes (25) Lee Grimes (13) Paul Grimes (17) Chris Hart (-16) (Morley WMC and Institute) | |
D | East End Park WMC A Neil Wright (7) John Rea (13) Andy Parker (31) Dave McMahon (38) Frank Tierney (35) Duncan Spence (50) (East End Park WMC) |
381 | v | 273 | Belle Isle WMC C Glen Cassidy (-27) Gary Barton (0) Scott Fell (20) Tony Fell (19) Richard Binns (-45) Steven Hirst (-8) (Belle Isle WMC) | |
E | Crossgates Recreation Hall A Peter Walker (28) Karl Briggs (13) Paul Whelan (37) Steve Tyas (23) Tony Burden (37) Gary Martin (45) (Crossgates Recreation Hall) |
347 | v | 291 | Denison Hall Club A Gary Stead (26) Brian Hussey (25) Lee Morley (31) Dave Tiffany (40) Tony Taylor (35) Terry Blackburn (41) (Denison Hall Club) | |
F | Rowland Road WMC B Daniel Hughes (-17) Thomas Oates (4) John Mullen (10) Dave Millward (21) Leon Browne (48) Matthew Cable (60) (Rowland Road WMC) |
99 | v | 0 | Bramley Villagers A Darren Johnson (18) Rob Johnson (18) Daniel Booth (16) Ken Smith (24) Michael Smith (10) Mark Johnson (45) (Bramley Villagers) | |
G | Rothwell WMC B Shane Coburn (11) Alan Ruddock (14) Billy Adams (28) Stewart Dobson (25) (Rothwell WMC) |
294 | v | 305 | Morley Conservative Club B David Creek (33) Dave Worthington (37) Neil Corker (16) Fred Smith (38) Gerry Garland (46) Paul Bradford (32) (Morley Conservative Club) | |
H | Barnbow Social Club A John Howlett (51) Nigel Turner (32) Shannon Metcalf (17) Tony Griffin (43) Oliver Hudson (33) James Pears (-17) (Barnbow Social Club) |
99 | v | 0 | Middleton Conservative Club B Richard Aspin (25) Mark Aspin (18) Steve Gale (18) Damien Gale (-9) Richard Caleb (14) Grenville Dobson (47) (Middleton Conservative Club) | |
I | Morley WMC and Institute A Garry Payne (36) Murray Przybyl (-16) Darren Rogers (-5) Wayne Woollin (19) Richard Fox (35) Jon Payne (46) (Morley WMC and Institute) |
271 | v | 279 | Main Line Social Club A Lee Atkinson (-17) Martin McGuigan (-4) Gareth Priestley (5) Danny Newton (18) Paul Wardman (31) Peter Priestley (31) (Main Line Social Club) | |
J | Harehills Labour Club A Adam Rennison (-11) Steven Parlour (6) Gareth Rennison (14) Graham Cole (24) Lee Hart (22) Paul Mawson (9) (Harehills Labour Club) |
302 | v | 290 | Middleton Conservative Club C Darren Binns (12) Joe Harrison (8) Peter Hall (21) Vinny Parkin (14) Steve Reynolds (38) Graham Marsden (-13) (Middleton Conservative Club) | |
K | Rothwell WMC A Ian Rayner (-8) Ady Aveyard (1) Lloyd Harrison (25) Matthew Holgate (32) Peter Wathen (40) (Rothwell WMC) |
262 | v | 245 | Northern Snooker Centre C Peter Leathwood (7) Taz Mahmood (17) Matt Sharpe (12) Joe Redhead (24) Jonathan Todd (22) Haydn Corbett (0) (Northern Snooker Centre) | |
L | Bramley Band Club A David Wright (20) Kevin Turner (19) Simon Hutchinson (19) Charlie McGuigan (31) Wilson Hardy (9) Liam Nicholson (4) (Bramley Band Club) |
252 | v | 302 | Middleton Conservative Club A Phil Buckle (-2) Steve Quigley (9) Steve Morley (33) Josh Marsden (30) Tony Worsnop (33) Colin Jackson (23) (Middleton Conservative Club) | |
Edmund House Club A Stephen Broadhead (-28) Paul Clarke (10) Shaun Dewendy (7) Nicky Pratt (10) Gareth Broadbent (43) (Edmund House Club) |
- | v | - | BYE | ||
Northern Snooker Centre D Gordon Lam (3) Pete Raby (-13) Adam Tollerfield (4) Daniel Boyes (-22) Darren Hawkins (37) Grant Chapman (6) (Northern Snooker Centre) |
- | v | - | BYE | ||
Pudsey Liberal Club A Mark Sims (16) Mark Laycock (33) Carl Birkin (30) Dean Webster (44) James Drury (22) Simon Drury (25) (Pudsey Liberal Club) |
- | v | - | BYE | ||
Belle Isle WMC B Joe Crossthwaite (-2) Malcolm Timblin (36) Stuart Ough (-1) Scott Morgan (14) Paul Whittaker (16) Chris Appleton (40) (Belle Isle WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Beechwood WMC B Duncan Smith (8) Ben Smith (15) Ian Binns (13) Sean McLaughlin (30) Dave Longthorn (17) Neil Barker (48) (Beechwood WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Belle Isle WMC A David Waring (39) Luke Waring (44) Shane Waring (30) David Summerfield (6) Ken Symons (47) Lee Smithson (42) (Belle Isle WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Bramley WMC A Robert Kennally (38) Adam Winestein (19) Craig Kennally (51) Arron Kerfoot (32) Richard Bennett-Hirst (13) Stewart Quinn (13) (Bramley WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Harehills Liberal Club B Scott Whiteley (-13) Kevin Wilton (28) Kevin Wolstenholme (27) James Hawksworth Jnr (34) (Harehills Liberal Club) |
- | v | - | BYE | ||
Garforth WMC A David Horry (27) Robert Friend (29) Simon Shepherd (30) Danny Dean (-20) Chris Bartle (51) Tony Friend (60) (Garforth WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Northern Snooker Centre A Nathan Daniels (15) Gary Daniels (20) Chris Gaunt (23) Ryan McQuade (17) Dylan Kemp (-7) Mohammed Khan (40) (Northern Snooker Centre) |
- | v | - | BYE | ||
Beechwood WMC A David Scarlett (24) Joe Linley (40) Robbie Atkinson (40) Billy Savage (41) Graham Clarehugh (50) Lee Wilson (40) (Beechwood WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Harehills Liberal Club A John Davison (15) Andrew Houlker (-25) Connor O'Carroll (22) James Hawksworth (30) James Walker (55) (Harehills Liberal Club) |
- | v | - | BYE | ||
Bramley WMC B Graham Jones (50) Daley Rezaei (5) Andy Farrally (24) Jonny Langstaff (36) Dave Hill (39) Steve Pickering (-7) (Bramley WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Leeds Postal Sports Association Club A Andy Mitchell (27) Warren Rushman (-4) Andy Dilucia (26) Ian Underdown (7) Michael Durno (28) Scott Lee (27) (Leeds Postal Sports Association Club) |
- | v | - | BYE | ||
Swillington Miners Welfare A Kai Browning (-8) Chris Browning (-9) Kurt Browning (37) Daniel Wilson (18) (Swillington Miners Welfare) |
- | v | - | BYE | ||
Tinshill & Cookridge Club A Scott Pattinson (27) Joel Smith (15) Daniel Cowie (5) Josh Armstrong (-3) Mike Lucey (7) Tony Booth (15) (Tinshill & Cookridge Club) |
- | v | - | BYE | ||
Corner House Club A Damian Stones (18) Jonathan Gath (53) Mick McGarrity (51) Alex Hanson (49) Darren Nichloson (51) Jeff Durnell (35) (Corner House Club) |
- | v | - | BYE | ||
Northern Snooker Centre B Mohammed Ishtiaq (3) Steve Brady (49) Sean Stevens (-8) Luke Woodhead (21) Gavin Godfree (-16) Vince Roy (36) (Northern Snooker Centre) |
- | v | - | BYE | ||
Leeds Deaf Social Club A Peter O'Connell (49) David Hirst (60) Tracey Adams (60) Kamil Lagogka (60) Chris Ineson (60) (Leeds Deaf Social Club) |
- | v | - | BYE | ||
Hunslet Carr Sports & Social Club A Daniel Waite (-9) Kamran Mann (44) Paul Waite (35) Valance Hudson (33) Gavin Binns (16) Matthew Jackson (40) (Hunslet Carr Sports & Social Club) |
- | v | - | BYE |