Competitions
Stan Brooke - Team
4 Man Team, matches played on 1 table. Each player plays 1 frame (off current handicap) in the order of 4-3-2-1. Matches decided on aggregate score. Semis over 2 legs-aggregate score over 8 frames. Final (4 frames) Date TBC. (Dress code applies final only). Contact details MUST be provided. Up to 6 players may register per team.
CLOSING DATE: Semi Finals -Sunday 10th April.
PRICE: foc
Preliminary Fixtures Next Round »
# | Team | Result | v | Result | Team | |
---|---|---|---|---|---|---|
A | Morley Conservative Club A Ian Sharp (24) Steve Moody (-12) Mark McGreavy (0) Paul Thorpe (-3) Steve Gilroy (12) Jordan Bunt (34) (Morley Conservative Club) |
99 | v | 0 | Bramley WMC B Andy Farrally (24) Steve Pickering (-7) Alan Longford (11) Graham Jones (50) Jonny Langstaff (36) Dave Taylor (3) (Bramley WMC) | |
B | Bramley WMC A Robert Kennally (38) Adam Winestein (19) Steve Kemp (36) Arron Kerfoot (32) Richard Bennett-Hirst (13) Stewart Quinn (13) (Bramley WMC) |
345 | v | 243 | Leeds Postal Sports Association Club A Andy Mitchell (27) Warren Rushman (-4) Ian Underdown (7) Scott Lee (27) Michael Durno (28) Neil David (40) (Leeds Postal Sports Association Club) | |
C | Leeds Deaf Social Club B Peter O'Connell (49) Tracey Adams (60) Ihjaz Hussain (29) Charles Baker (60) Kamil Lagogka (60) David Hirst (60) (Leeds Deaf Social Club) |
264 | v | 393 | Northern Snooker Centre D Gordon Lam (3) Pete Raby (-13) Daniel Boyes (-22) Grant Chapman (6) Dave Boyes (-9) Darren Hawkins (37) (Northern Snooker Centre) | |
D | Beechwood WMC B David Scarlett (24) Billy Savage (41) Eugene Learoyd (50) Graham Clarehugh (50) Bernard Cox (36) Steve Cooper (44) (Beechwood WMC) |
310 | v | 332 | Main Line Social Club A Lee Atkinson (-17) Martin McGuigan (-4) Gareth Priestley (5) Danny Newton (18) Peter Priestley (31) Paul Wardman (31) (Main Line Social Club) | |
E | Horsforth Conservatives A Ricky Longbottom (35) Ian Longbottom (40) Greg Taylor (7) Scott Raper (-49) Mark Ball (-43) Lee Toulson (13) (Horsforth Conservatives) |
289 | v | 279 | South Leeds Conservative Club A Dave Watson (-3) Simon Coyne (27) Josh Lucas (28) James Atkin (26) James Hullah (30) Neil Sawyer (33) (South Leeds Conservative Club) | |
F | Bruntcliffe WMC A Michael Sunderland (18) Sean Jennings (21) Mark Williams (22) Simon Clarke (29) Mick Crowther (49) Andy Crowther (38) (Bruntcliffe WMC) |
366 | v | 319 | Rowland Road WMC A Dene Stockton Snr (30) Duncan Halliday (38) Ray Buskin (39) Dene Stockton Jnr (28) Domini Barker (57) Mark Parker (27) (Rowland Road WMC) | |
G | Upper & Lower Wortley Lib Club B Alvin Brown (14) Chris Freeman (-19) Danny Gill (35) Gary Popple (19) Jason Sanderson (36) Robert Popple (60) (Upper & Lower Wortley Lib Club) |
291 | v | 275 | Morley WMC and Institute B Darren Rogers (-5) Murray Przybyl (-16) Lee Dickinson (6) Garry Payne (36) Paul Grimes (17) (Morley WMC and Institute) | |
Belle Isle WMC C David Waring (39) Dean Smith (19) Ken Symons (47) Shane Waring (30) Tony Skinner (18) Malcolm Timblin (36) (Belle Isle WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Tinshill & Cookridge Club A Scott Ward (27) Ian Spink (28) Jonathan Shaw (16) Wayne Gledhill (2) Martin Golden (38) Alan Bennet (40) (Tinshill & Cookridge Club) |
- | v | - | BYE | ||
Pudsey Liberal Club B Charlie Noon (40) Jagdeep Singh (42) James Drury (22) Rob Stone (27) Sam Oxley (18) Paul Burrill (-11) (Pudsey Liberal Club) |
- | v | - | BYE | ||
Crossgates Recreation Hall B Jason Hudson (17) Craig Hazelgrave (22) Chris Hudson (28) Gary Calter (0) Bob Patterson (-19) (Crossgates Recreation Hall) |
- | v | - | BYE | ||
Denison Hall Club A Tony Barker (1) Gary Stead (26) Brian Hussey (25) Rob Holt (30) Lee Morley (31) Dave Lockwood (27) (Denison Hall Club) |
- | v | - | BYE | ||
Edmund House Club A Stephen Broadhead (-28) James Ball (8) Paul Clarke (10) Shaun Dewendy (7) Gareth Broadbent (43) Nicky Pratt (10) (Edmund House Club) |
- | v | - | BYE | ||
Morley WMC and Institute A Andy Taffinder (1) Daniel Grimes (25) Wayne Woollin (19) Paul Sparkes (18) Lee Grimes (13) Jon Payne (46) (Morley WMC and Institute) |
- | v | - | BYE | ||
Barnbow Social Club B Robert Friend (29) Simon Shepherd (30) Matthew Marshall (23) Tony Friend (60) Chris Bartle (51) David Horry (27) (Barnbow Social Club) |
- | v | - | BYE | ||
Northern Snooker Centre B Gary Daniels (20) Nathan Daniels (15) Aaron Drummond (15) Michael Collins (-3) Chris Gaunt (23) (Northern Snooker Centre) |
- | v | - | BYE | ||
Belle Isle WMC A Joe Crossthwaite (-2) Scott Morgan (14) Stuart Ough (-1) Graham Bluff (27) Dean Pattison (-5) Paul Whittaker (16) (Belle Isle WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Rowland Road WMC B John Mullen (10) Thomas Oates (4) Joe Moore (26) Liam Nicholson (4) Leon Browne (48) Dave Millward (21) (Rowland Road WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Belle Isle WMC B Tony Fell (19) Steven Hirst (-8) Richard Binns (-45) Glen Cassidy (-27) Gary Barton (0) Scott Fell (20) (Belle Isle WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Northern Snooker Centre C Vince Roy (36) Sean Stevens (-8) Steve Brady (49) Samuel Lee Stevens (-13) Mohammed Ishtiaq (3) Isa Ishtiaq (-19) (Northern Snooker Centre) |
- | v | - | BYE | ||
Bramley Band Club A David Wright (20) Kevin Turner (19) Simon Hutchinson (19) Paul Metcalf (-11) Charlie McGuigan (31) Mark King (14) (Bramley Band Club) |
- | v | - | BYE | ||
Middleton Conservative Club B Phil Buckle (-2) Damien Gale (-9) Josh Marsden (36) Steve Quigley (9) Steve Gale (18) Liam Pullen (-50) (Middleton Conservative Club) |
- | v | - | BYE | ||
Harehills Labour Club D Kamran Mann (44) Chris Stewart (21) Darren Bell (31) Jake Bell (2) Lee Wilson (50) (Harehills Labour Club) |
- | v | - | BYE | ||
Beechwood WMC A Ben Smith (15) Duncan Smith (8) Dave Longthorn (17) Joe Linley (40) Sean McLaughlin (30) Ian Binns (13) (Beechwood WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Harehills Labour Club C Steven Parlour (6) Adam Rennison (-11) Luke Campey (-28) Lee Brookes (-19) Gareth Rennison (14) Lee Hart (22) (Harehills Labour Club) |
- | v | - | BYE | ||
Rothwell WMC A Ian Rayner (-8) Ady Aveyard (1) Alan Ruddock (14) Shane Coburn (11) Billy Adams (28) Lloyd Harrison (25) (Rothwell WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Harehills Liberal Club A John Davison (15) James Hawksworth (30) Kevin Wilton (28) Connor O'Carroll (22) Andrew Houlker (-25) Andy Conboy (-8) (Harehills Liberal Club) |
- | v | - | BYE | ||
Barnbow Social Club A John Howlett (51) James Pears (-17) Nigel Turner (32) Mark Pears (9) Shannon Metcalf (17) Carl Goss (11) (Barnbow Social Club) |
- | v | - | BYE | ||
Crossgates Recreation Hall A Peter Walker (28) Karl Briggs (13) Steve Tyas (23) Paul Whelan (37) Tony Burden (37) Dennis Palmer (53) (Crossgates Recreation Hall) |
- | v | - | BYE | ||
Northern Snooker Centre A Taz Mahmood (17) Jonathan Todd (22) Matt Sharpe (12) Pete Raby (-13) Joe Redhead (24) Jack Sharpe (32) (Northern Snooker Centre) |
- | v | - | BYE | ||
Bramley Villagers A Rob Johnson (18) Darren Johnson (18) Mark Johnson (45) Jon O'Connell (35) Ken Smith (24) Michael Smith (10) (Bramley Villagers) |
- | v | - | BYE | ||
Pudsey Liberal Club A Mark Laycock (33) Mark Sims (16) Andrew Heseltine (-2) Carl Burkin (37) Dean Webster (44) (Pudsey Liberal Club) |
- | v | - | BYE |